Edit

Tinklaraštis yra puiki rinkodaros priemonė. Jis gali pasirodyti kaip jau “atgyvenęs“ rašto kūrinys, bet 2022 m. tai vis dar stiprus SEO įrankis. „Google“ tiesiog mėgsta puikų turinį! Taigi, jei galvojate apie tinklaraščio kūrimą, turiu pasakyti tik vieną dalyką: pirmyn! Paverskime 2022-uosius metais, kuriais pagaliau pradėsite savo tinklaraštį! Tačiau apie kokius dalykus turėtumėte pagalvoti prieš kurdami tinklaraštį? Kuriems dalykams tikrai gali prireikti papildomos SEO meilės? Šiame įraše papasakosime viską apie tai, kodėl tinklaraštis yra toks svarbus SEO, ir pateiksime praktinių patarimų, kaip pradėti tinklaraštį savo svetainėje.

Kodėl tinklaraštis svarbus SEO?

“Google” skaito tekstą. Tai reiškia, kad svetainės, kuriose yra daug puikaus turinio, turi didesnę galimybę užimti aukštas vietas paieškos sistemose. Tinklaraštis yra puikus būdas rašyti apie tai, ką žinote. Tai suteiks jums galimybę parašyti tai, ką jūsų auditorija norės perskaityti. Tikriausiai norite reitinguoti pagal kai kurias labai konkurencingas sąlygas. Jei rašysite įvairius tinklaraščio įrašus apie skirtingus tų konkurencinių sąlygų aspektus, jums taip pat bus daug lengviau reitinguoti pagal tas konkurencines sąlygas. Viskas, ko jums reikia, yra SEO ir keletas patikimų vidinių nuorodų, kad patektumėte į pirmas eiles paieškos rezultatų puslapiuose.

Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį

Jei pradedate nuo nulio ir net neturite svetainės, turėsite pasinerti į tokius dalykus kaip priegloba, temos ir  SEO papildinių diegimą. Bet tarkime, kad turite svetainę, bet (dar) neturite tinklaraščio. Kaip pradėti tinklaraštį?

1.Pasirinkite savo nišą

Visų pirma, kad pradėti tinklaraštį, turėtumėte nuspręsti apie ką rašyti. Dažniausiai rašoma apie tai, kuo rašytojas domisi ar žino. Tačiau neturėtumėte rašyti apie visiškai viską. Pasirinkite nišą! Nuspręskite dėl pagrindinės temos ir rašykite su ta tema susijusius įrašus. Labiau tikėtina, kad jūsų auditorija grįš ir perskaitys kitus jūsų įrašus, jei rašote panašiomis temomis. Žmonės žinos, ko tikėtis. Mamyčių tinklaraščio kūrimas reiškia, kad rašote apie viską, kas susiję su jūsų vaikais ir šeimos gyvenimu. Kelionių dienoraščio kūrimas reiškia, kad rašote apie keliones. Žinoma, kartais galite parašyti apie ką nors šiek tiek ne į temą, bet stenkitės laikytis savo nišos. Kelionių tinklaraščio auditorija nesitiki tinklaraščio įrašo apie sodininkystę.

2.Atlikite raktinių žodžių tyrimą

Pasirinkę savo nišą, perskaitykite raktinių žodžių tyrimo pagrindus. Pabandykite išsiaiškinti, ko žmonės ieško. Kokius žodžius jie vartoja, kai nori skaityti apie jūsų nišą ir temą? Jūs tikrai turėtumėte patekti į savo potencialios auditorijos mintis. Jei tinkamai atliekate raktinių žodžių tyrimą, turėtumėte gauti ilgą raktinių žodžių sąrašą, pagal kurį norėtumėte būti rasti. Pabandykite sugalvoti konkurencingus raktinius žodžius, taip pat mažiau konkurencingus ilguosius raktinius žodžius. Ir nepamirškite pagalvoti apie paieškos tikslą!

3.Pagalvokite apie svetainės struktūrą

Pradėsite nuo švaraus lapo, todėl tai pats geriausias laikas pagalvoti apie svetainės struktūrą. Kokios kategorijos populiarios jūsų nišoje? Kokie yra svarbiausi raktiniai žodžiai, pagal kuriuos norėtumėte reitinguoti? Turėtumėte parašyti ilgą, nuoširdų straipsnį apie kiekvieną iš šių raktinių žodžių. Tai bus svarbiausi jūsų straipsniai arba, kitaip tariant, kertinis turinys. Turėtumėte skirti tiems straipsniams svarbią vietą savo svetainėje.

Parašę kertinius straipsnius, parašykite daug tinklaraščio įrašų tos pagrindinės temos potemėmis ir visada nurodykite savo kertinius įrašus. Tokiu būdu jūs parodysite „Google“, kokie yra svarbiausi jūsų svetainės straipsniai.

4.Pagalvokite apie stilių ir charakterį

Tinklaraštis paprastai turi neformalų stilių. Tinklaraščio įrašai dažniausiai būna gana atsitiktiniai, pavyzdžiui, panašus į pokalbį su draugu. Bet viskas priklauso nuo jūsų asmenybės ir jūsų tinklaraščio temos. Prieš pradėdami kurti tinklaraštį, nuspręskite dėl stiliaus. Kokios atmosferos norite? Jei jūsų tinklaraštis yra apie buhalteriją ar įmonių finansus, jūsų tinklaraštis turėtų turėti gana oficialų balso toną. Tačiau tinklaraštis apie jūrų kiaulytes gali sukelti visiškai kitokią atmosferą!

Trumpas receptas pačiam pirmam tinklaraščio įrašui

Šiek tiek pagalvojus, tereikia pradėti rašyti! Uždėkite rašiklį ant popieriaus (arba pirštus ant klaviatūros) ir tiesiog padarykite tai. Jūsų tinklaraštis prasideda nuo paties pirmojo įrašo. Tas įrašas neturi būti tobulas; jį tiesiog reikia paskelbti.

  1. Pasirinkite temą!
  2. Užsirašykite savo pagrindinę mintį: ką norite, kad žmonės prisimintų iš šio įrašo?
  3. Rašykite…. ir skaitykite daugiau apie rašymą…
  4. Pridėkite nuotraukų ir vaizdo įrašų. Sėkmingame tinklaraštyje taip pat yra nuotraukų ir vaizdo įrašų. Kiekviename įraše turi būti bent vienas vaizdas. Nuotraukų darymas patiems yra puikus būdas tobulinti savo fotografijos įgūdžius bei nuotraukas panaudoti išvaizdžiam įrašui. Trumpų vaizdo įrašų kūrimas taip pat yra tikrai gera tinklaraščio strategija. Ypač jei rašote tinklaraštį apie savo gyvenimą, nuotraukos yra būtinos.
  5. Optimizuokite paieškos sistemoms! Prieš paskelbdami savo įrašą, optimizuokite jį naudodami Yoast SEO. Nepamirškite sukurti nuostabaus SEO pavadinimo ir tinkamo fragmento. Patikslinkite savo tekstą. Įsitikinkite, kad jūsų tekstas yra skaitomas ir tinkamas SEO. Ir nepamirškite pridėti nuorodų, nukreipiančių į jūsų naują įrašą, kitaip vartotojai ir „Google“ niekada jo neras!
  6. Reklamuokite savo tinklaraštį: socialinių tinklų naudojimas yra geriausias būdas pasiekti ir plėsti savo tinklaraščio auditoriją. Štai kodėl jūsų tinklaraštis turėtų turėti „Facebook“ puslapį. Dalijimasis savo įrašais „Facebook“ yra gera rinkodaros strategija. Nepamirškite ir Instagram bei Twitter! Be socialinių tinklų naudojimo reklamuojant savo tinklaraštį, patariame išsiųsti skaitmeninį naujienlaiškį. Leiskite žmonėms užsiregistruoti ir siųsti el. laiškus su naujausiais tinklaraščio įrašais ir kitu turiniu, kuris jiems gali patikti.
Pradėkite tą tinklaraštį!

Svarbiausias dalykas kuriant tinklaraštį – be naujo tinklaraščio kūrimo – yra parašyti patį pirmąjį įrašą. Kai parašysite pirmąjį įrašą, jūsų tinklaraštis prasidės. Nuo to momento turėtumėte ir toliau tęsti turinio kūrimo darbus. Pabandykite nustatyti naujų įrašų publikavimo dažnumą, kad skaitytojai žinotų, kada jo tikėtis. Jums nereikia tinklaraščio pildyti kiekvieną dieną, kartą per mėnesį taip pat gali visiškai užtekti. Pradėti tinklaraštį yra sunkus darbas, bet nuolat jį naujinant ir papildant, tai gali atsieiti 100%.